کارشناسان اقتصادی پیش بینی کرده اند که تا سال 2050 بسیاری از مشاغل امروزی از بین خواهند رفت و مشاغل جدید جایگزین آنها خواهند شد.

پس جای امیدواری زیادی برای ما وجود داره که شغل مورد علاقه خودمون ایجاد کنیم و اونو متناسب با معیارهای امروزی بروز کنیم تا اینکه تا چند سال آینده حرفی برای گفتن داشته باشیم

متناسب با معیارهای امروزی ایجاد کنیم دقیقا یعنی چی ؟

شغل های امروزی تفاوت های زیادی با مشاغل گذشته کرده و ویژگی های جدیدی بهشون اضافه شده و خیلی از ویژگی های قبلی حذف شده برای اینکه بفهمین این ویژگی های جدید چی هستن در ادامه با ما همراه باشین


  1. ورود به فضای مجازی و فروش اینترنتی
  2. سهولت رساندن کالا بدست مشتری
  3. جلب اعتماد مشتری
  4. تبلیغات و بازاریابی
  5. پاسخگویی درست به مشتری
  6. سهولت در پرداخت وجه
ویگی های جدید کسب و کارهای امروزی-سوغاتی لاین
7. ورود به فضای مجازی و فروش اینترنتی
کسب و کارهای امروزی

یکی از تغییرات بزرگ دنیای کسب و کارهای امروزی ورود کسب و کارها به دنیای مجازی و فضای اینترنت است.

در واقع میشه گفت مشاغل امروزی برای اینکه بتونن از همه ی مزایای کسب و کار بهره مند بشن ناگزیرن که یه بخشی از کارشون رو با فضای مجازی گره بزنند.

فضای مجازی بسیار گسترده س و قسمت های مختلفی داره که هرکس بسته به میزان توانایی و نوع کارش می تونه در یک یا چند قسمت فعالیت کنه.

بازار آنلاین در مقایسه با بازار سنتی مزیت ها و معایبی داره اما در مجموع گزینه ی بسیار مناسبی در شروع کسب و کار شما محسوب میشه .چون می تونین با صفر کردن یا حداقل کردن بسیاری از هزینه ها فروش کالا و خدماتتون رو در فضای مجازی آغاز کنین.

هزینه هایی مثل:

و بسیاری از هزینه های دیگه …

که زمانی که شما کسب  و کارتون در بازار آنلاین شروع می کنین عملا نیاز نیست هیچکدوم از هزینه های گفته شده در بالا رو انجام بدین

1404 U1RVRElPIEtBVCAyNjAtNzc1 ویژگی های جدید کسب و کار های امروزی

پیشنهاد ما به شما

اگر برای اولین بار قراره کسب و کارتون راه اندازی کنین بهتره در ابتدا برای فروش محصولات و خدماتتون از بازار آنلاین شروع کنین.چون در این صورت بسیاری از هزینه ها ر نیاز نیست انجام بدین.

آموزش رایگان مشاغل خانگی-سوغاتی لاین

اشتباه رایج

خیلی از ادما فکر می کنن اگر قراره کسب و کاری راه اندازی کنن باید از همون ابتدا یکسری هزینه ها رو بالاجبار انجام بدن

مثلا اینکه حتکا باید یه مکان در خور برای محل دفتر کار یا فروشگاه داشته باشن .و حتما باید میز و صندلی و میز کنفرانس و چه و چه برای حفظ پرستیژ و کلاس کاری داشته باشن تا ارباب رجوع ترقیب به انجام معامله بشه

و اگر قراره محصولی رو بفروشن حتما باید یه ویترین جذاب با طرح و رنگ خاص داشته باشن تا مشتری برای خرید تحریک بشه

و با این طرز تفکر باعث میشن همون ابتدای کار مخارج سنگینی بابت مواردی که گفتیم رو دستشون بمونه که مجبور به گرفتن وام و قرض و قوله بشن  که به هیچ عنوان تاکید می کنم به هیچ عنوان این کار توسط ما توصیه نمیشه

 

توصیه موکد ما اینه که ابتدای کار با حداقل هزینه ها و حداقل سرمایه لازم کارتون شروع کنید و بعد پله پله پیش برین تا به درامد برسین.

از بحث هزینه ها که خارج بشیم یکی دیگه از مزیت های فوقالعاده هی که بازار آنلاین داره دسترسی نامحدود به افراد و البته مشتری هست. در فضای آنلاین شما می تونین کسب و کارتون رو در سطح کشور و حتی خارج از کشور گسترش بدین و هیچ محدودیتی در این زمینه ندارین

فقط برای مشاغلی که کالای فیزیکی تولید می کنند بحث هزینه ی ارسال ، تعویض کالا ، نوع بسته بندی و نوع ارسال مطرح میشه که هر کدوم از این موارد راه حل خودشو داره که در جای خودش بهش می پردازیم.

در مورد انواع بازار های آنلاین که شما می تونین در اون غعالیت کنین و فروش داشته باشین میشه بسته به نوع بستر انتخابی گزینه های متعددی رو نام برد.

در بازار آنلاین  ایران در حال حاضر پلتفرم هایی مثل شبکه های اجتماعی از جمله تلگرام و اینستا گرام و البته واتساپ

 و سایت های فروشگاهی و خدماتی

 پرطرفدارترین و رایج ترین بستر برای فعالیت در این بازار محسوب میشن . البته در کنار این موارد شبکه های اجتماعی مثل لینکدین و یوتیوب هم در نوع خودشون طرفدارهای زیادی دارن که البته گفته میشه بسته به نوع کسب و کار باید یک یا جند تا ازین پلتفرم ها برای فعالیت انتخاب بشن.

 

Digital marketing1 ویژگی های جدید کسب و کار های امروزی

اینجا می تونین کسب و کار خودتون راه اندازی کنید محصولتون تولید کنین ، خدمتتون رو ارائه کنین و از همه مهم تر بفروشید

پس همراه ما بیاین