معرفی جامع غذاهای محلی و سنتی استان اردبیل

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

معرفی غذاهای سنتی و محلی اردبیل

مسافرت

امروز می خوایم به سبک اردبیلی ها آشپزی کنیم . و شما رو با انواع غذاهای سنتی و محلی استان اردبیل آشنا کنیم.اگر برای دست کردن یه غذای سالم و لذیذ و البته مقوی آماده اید بریم باهم طرز تهیه غذاها ها رو گوش کنیم.

پیچاخ قیمه (خورشت بادام اردبیل)

پیچاق قیمه خیلی شبیه خورشت بارام کرمانشاهیه، یه خورشتی لذیذ که از گوشت، خلال بادام، پیاز، زعفران، تخم ‌مرغ و ادویه‌ خورشتی در پختش استفاده می شه.

ساچ کباب

ساج کباب” غذای محلی اردبیل و مناطق آذربایجانه که ساج قورما نیز گفته میشه. برای ساج کباب ، سیر، ماست،گوشت تازه نیاز ه. این غذا علاوه بر طعم فوق العاده، بسیار مغذی هم هست.

خینگل

خینگل غذای است که از آرد، آب، گوشت چرخ کرده، پیاز، ماست، سیر، رب گوجه فرنگی و نمک و فلفل تهیه میشه و عشایر دشت مغان اردبیل بیشتر این غذا را میپزن.

خورشت کنگر

کنگر گیاهیه که تو مناطق کوهستانی رشد می کنه و از اونجایی که اردبیل کوه های زیادی داره کنگر جز غذاهای محلی اصیل اردبیل محسوب میشه علاوه بر خاصیت زیاد، خوشمزه هم هست. برای تهیه آن از سبزیجاتی مانند کنگر و نعناع و جعفری، همچنین گوشت، لیموعمانی، پیاز و روغن استفاده میشه.

خشیل

خشیل یکی از غذاهای محلی اردبیل و نواحی آذربایجانه که در شب یلدا بیشتر صرف میشه. مواد تشکیل دهنده خشیل عبارت است از: بلغور گندم، آرد، آب سرد، شیر عسل و کره

دمی یارما

دمی یارما ی اردبیل غذایی که سریع آماده میشه و خیلی شبیه استامبولی پلو هستش که گوشت چرخ شده، پیاز، سیب زمینی و هویج، بلغور گندم(یارما) مواد تشکیل دهنده اش هستن.

درباره ما

درسوغاتی لاین کاربران مستقیماً با هم تماس می‌گیرند و هیچ واسطه‌ای در این میان وجود ندارد، پس دقت فرمایید که در خرید و فروشِ شما سوغاتی لاین هیچ دخالتی ندارد و کاربران باید خودشان جنبه‌های مختلف امنیتی را در نظر بگیرند.

ثبت نام برای خبرنامه

برای ثبت نام در خبرنامه اطلاعات خود را وارد کنید