سوغاتی لاین
سوغاتی لاین

اینجا می تونین جاذبه های گردشگری ، مراکز تفریحی، جاهای دیدنی ، آثار باستانی ،تاریخی فرهنگی رو بیشتر بشناسید و با آداب و رسوم و فرهنگ شهرهای استان آذربایجان شرقی آشنا بشید.

مسافرت

جاذبه های گردشگری استان آذربایجان شرقی

جنگل های ارس باران
از منطق جنگلی و طبیعت کوهستانی استان آذربایجان شرقی جنگل های ارسباران هستش. که علاوه برا طبیعت بکر آثارباستانی و تاریخی متعددی دارد.و همینطور گونه های مختلفی از پرندگان ، خزندگان ، پستانداران و انواع ماهیان در این منطقه می زیستند.تاسیسات آب درمانی کلیبر در این منطقه قرار داره پذیرای گردشگران و توریستان است.
بیشتر بدانید
ارگ علیشاه
ارگ علیشاه در واقع از اول مسجد علیشاه بوده ولی بعد بخاطر اینکه در زمان قاجار تبدیل به مخزن مهمات شد اسم ارگ به خودش گرفت. این ارگ از زلزله و جنگ های زمان مشروطه و گذر زمان تا به امروز پابرجا مونده تا یادگاری باشه از تاریخ کهن ایرانی
بیشتر بدانید
قلعه پشتو (قلعه پشتاب)
قلعه پشتو در روستای پیشتاب از توابع شهر اهر قرار داره. از جذابیت ها این قلعه میشه به راه پله سنگی با حدود 220 پله که از پایین دره تا بالای اقلعه بنا شده و همین طور پرتگاه عمیق و البته دهشتناکش اشاره کرد. این قلعه قدمتی طولانی داره که به زمان اوراتورها می رسه.
بیشتر بدانید
روستای صخره ای کندوان
روستای کندوان که از مجموعه ای خانه های سنگی که در دل کوه کندکاری شدن تشکیل میشه و جز آثار ملی کشور محسوب میشه . و باخط شکل کندو مانندش بهش روستای کندوان یا در اصطلاح محلی کندوجان میگن.از جاذبه های کندوان چشمه های آب بسیار سبک و گوارای اونه که خاصیت درمانی داره و اینکه منطقه ای ییلاقی و بسیار خوش آب و هواییه .عسل کندوان ، شیره انگور ، گردو ، گیاهان دارویی و صنایع دستی مثل گلیم و جاجیم از محصولات این روستاست.
بیشتر بدانید